Ciklus delavnic na temo psihologije uspeha
Dejavniki uspeha lahko izgledajo takole. Ko tečete pred levom, ki je pobegnil iz kletke, se ne morete rešiti tako, da boste tekli hitreje od leva, ker tega ne zmorete Dovolj bo, da boste tekli hitreje od drugih, ki bežijo pred istim levom. In tako je v življenju. Ni zmagovalec tisti, ki je absolutno boljši od drugih. Zmagovalec je tisti, ki je za tisočinko sekunde hitrejši od tekmecev.
Človek ne ve, česa ne ve. Zato je treba odpreti svoj um, biti radoveden, iskati je treba priložnosti, razvijati vizije, osredotočati se na cilje in jih brezkompromisno uresničevati, jim slediti. In uspeh ne bo izostal. Ne zato, ker ste vi tako izjemni, ampak zato, ker drugi niso tako prežeti s svojimi cilji.
Leta trdega dela so razumljena kot prirojen talent. Za velike uspehe sta potrebna strast in vztrajnost. Zmožnost, tudi neprijetno delo opraviti natančno in vestno in nikoli odnehati. To pa ne pride kar čez noč. O tem predavajo številni mednarodni poslovni trenerji.
Ljudem z nadpovprečnimi sposobnostmi, ki se zanašajo le na svojo inteligenco, pogosto spodleti, medtem ko lahko tudi tisti brez izrazitega talenta v življenju dosežejo zavidljive rezultate, če so zadosti vztrajni in sistematični pri delu. Zanima nas, od česa je odvisno, kdo bo v določeni situaciji uspešen in kdo ne.
Kako dolgo traja, da dosežemo mojstrstvo v svojem poklicu in kaj delajo ljudje, ki so mojstrstvo dosegli, drugače od nas?
Cilji delavnice
Na delavnici z imenom Dejavniki uspeha iščemo odgovore na zgornja vprašanja. Z njo želimo udeležencem pokazati, kako lahko bistveno izboljšajo svoje dosežke in izboljšajo učinkovitost svojega delovanja.
Komu je delavnica namenjena?
Delavnica je namenjena vsem, ki z rezultati svojega delovanja na kateremkoli življenjskem področju niso zadovoljni in bi radi postali bolj uspešni.
Ključne teme delavnice Dejavniki uspeha
- Kaj je uspeh?
- Kakšno bodočnost bi radi?
- Kaj si v življenju resnično želimo?
- Kateri dejavniki določajo uspeh v katerikoli dejavnosti človeka?
- Vloga sposobnosti ali talentov?
- Pomen znanja, spretnosti in navad!
- Motivacija
- Osebnostne lastnosti človeka
- Predanost
- 10.000 ur tišine
- Odlašanje
- Dobre in slabe navade
- Povzetek in zaključki
- Načrt za delovanje
Metode dela
Delavnica je naravnana formativno, udeleženci naj bi na konkretnih primerih, lastnih poizkusih, delu v skupinah, med reševanjem praktičnih nalog in samoocenitvenih testov spoznavali samega sebe, se naučili pravilnega opazovanja in ozaveščanja svojih lastnosti.
Organizacija in trajanje delavnice
Seminar je namenjen manjšim homogenim skupinam do 12 oseb in traja 4 krat po 2 – 3 ure . Srečanja morajo biti razporejena na daljši čas, med srečanji mora miniti več dni, da lahko slušatelji naučeno in preverijo v praksi.
Vodja delavnice Dejavniki uspeha v življenju
Stane Bokal, organizacijski psiholog, ki se je več kot 40 let ukvarjal s človeškimi viri, oblikovanjem učinkovitih timov, problematiko oblikovanje delovnih procesov, motiviranja zaposlenih, oblikovanjem sistemov nagrajevanja, organizacijsko kulturo v organizacijah in uvajanjem sprememb. Veliko se ukvarja s problematiko psihologije uspeha.